تفسیر بیت های رپ،قسمت اول

TAFSIREX

با سلام خدمت بازدیدکنندگان گرامی.بنده تفسیر آهنگ هالیوود رو از اپیکورباند منتشر کردم اما انگار باب میل بازدیدکنندگان نبود حالا براتون تفسیر تکسهای مفهومی رپرها رو گذاشتم تا انشالله بپسندین.هر دو هفته یک بار این بخش منتشر میشه و اگه تفسیر تکسی رو تا حداکثر 5 بیت بلد نبودید در کامنت ها بگید تا براتون تفسیر کنیم.اگر در جایی هم احساس کردین تکست یا تفسیر غلطه لطفا در کامنت ها بگید.باتشکر تیم موزتکست

ali-sorena-jayi-be-esme-azadi

1.از حس یه عقده ی محض/فقر سفره ی مغز از زمان جمله شدن/اثیر نفرت نقطه شدن(علی سورنا-جایی به اسم آزادی)

متاسفانه این آهنگ رو از علی سورنای عزیز دزدیدن و پخش کردن،ما تو اینجا دو بیتش رو معنی میکنیم.در کل آهنگ در مورد جایی هست که همه برابرن و آزادن و اولش میخواد بگه تو جایی که من میگم از این جور چیزا مثل حس یه عقده ای که برات غیرممکنه،کمبود آگاهیت و نفرت داشتن از اینکه همیشه در کار گروهی یا زندگی آدم ها همیشه کوچکترین و آخرین نفر باشی(نقطه شدن=کوچک شدن و آخرین بودن)دور هستی.

mahdyar20f

2.عادات بد رو بذاریم کنار که اشتباهات قبل/باعث حالات بد میشن و احساسات کوچیک میشن آلات قتل،حسرت،حس پیشرفت،اختلافات،رنگ بشر ، توی مشهد پی کم کردن احتمال مرگ و/چون که نعشه ن بعضیا،این شکلی نشدیم،قدرت تام و میخوایم،جری نخوری(هیچکس-بنگ)

در کل این آهنگ پر از ایهام های خیلی باحاله و در مورد مواد مخدر بود اما در آخر آهنگ به بعضی از معضلات جامعه اشاره میکنه و در اینجا اشاره داره به باور های غلط که نه ولی یه جورایی مسخره که هرکی میخواد احتمال مرگش کمتر بشه میره زیارتدر صورتی که انسان باید هر چیزی رو که میخواد از خودش بخواد نه از کس دیگه ای که البته اونم خالی از لطف نیست.(ما قصد توهین نداریم و مطمئنا سورنای عزیز هم چنین قصدی نداشته،اما این بیت مصداق بارز دانش آموزیه که درس نخونده توقع داره با نذر و نذورات نمره ی قبولی بگیره)در این جا کلمه تام و جری ایهام داره هم به کارتون تام و جری هم تام=کامل و جری=جر خوردن پس میشه اگه میخوایم فرد کاملی باشیم نباید زیردستی ها رو مورد لطمه قرار بدیم یا اگه قدرت گربه رو میخوایم پس نمیتونیم هیچوقت جری رو یا موش رو بخوریم چون تام تا حالا نتونسته جری رو بخوره.

shayea-asoon-tarin-rah-4

3.اومد دنیا وقتی بارون میزد/سریع گذشت ولی آروم پیش رفت

دید آدما چطور داغون میشن/به خودش اومد و دید دو روز بیشتر نیست(تی دی-ما-آلبوم دو به شک-به همراهی شایع)

این آهنگ کلاً در مورد رپرهاست و زندگی اون ها،باران در اینجا میتونیم بگیم که غم و اندوه آسمان یا خدا از دست انسان هاست که اون در همون زمان متولد شد و کلمه گذشت ایهام داره چون هم معنیش میشه عفو و بخشش هم میشه گذر عمر پس معنیش میشه سریع بزرگ شد و همه رو هم بخشید ولی زندگیش و عمرش آروم پیش رفت (منظور میتونه پیشرفت کردن زندگی هم باشه)،دید آدما به خاطر نرسیدن به رویا هاشون چطور سریع داغون میشن پس رفت سمت رویا ها و آرزوهاش و شاید خیلی چیزارو از دست داد ولی فهمید دنیا دو روزه ارزش زیادی نداره پس باید ریسک کرد.

bahram nouraei eshtebahe khoob album1

4.به دنیای من بیا/من اون سبیم که تو هنوز گاز نزدی آدم(بهرام-ریشه-آلبوم اشتباهخوب)

تو این آهنگ سعی داره خودش و دنیاش رو معرفی کنه و میگه باید دنیای منو ببینی و این اشتباهخوب و این ریسک رو انجام بدی تا از دنیای زیبایی که تو ذهن خودت ساختی(تشبیه شده به بهشت)فاصله بگیری و با ریسک کردن و حس کردن من(تشبیه به میوه ممنوعه)به دنیایی بیای که پلیدی ها و زشتی ها نیز تو اون وجود دارن(تشبیه شده به دنیا)پس بدونیم که بهرام یک میوه ممنوعه هست و باید حرفای ساده ولی عمیقش رو از ته دلت حس کنی تا به دنیای اون بیای.

Shayea-Kerm

5.  بالاخره با پولای خردم یه خونه رو پیش خرید کردم جنوب شهر/شبا تو کوچه اش میزنه سپوره گشت و فشار کمه کرما مثه سیخ تو جونتن/چندتاشون کارگرای ته تکیلان،چند تاشون تو مغزم شنبه سمینار دارن(شایع-کرم-آلبوم کرم)

این آهنگ نیز بسیار مفهومیه و در اون در مورد پس از مرگ بحث میکنه و میگه با پولام تونستم قبل از مرگم یه قبر رو بخرم تو جنوب شهر و منظورش از کرم ها همون کرم هایی هستن که بعد از مرگ تو بدن در میان و کرم های تکیلا مارک مزکال تکیلا چند کرم داخلش قرار داره که باعث محبوبیت این نوشیدنی از سال 1940 شده.

141780290557552591ashkanfadae

6.  تا بشه …تابش تابش لغاتم واضح تر واسه خلق ساکت تر/نبینم زر تفت میدی تو بشکن،تصویر غلط ذهنت چون تشنم / اراجیف تو مثل بنزین،اینه فدایی بدون ایربک / یکی میگه قهرمان دوم،اون میگه سه س فکره چاره کن / پنجه نره سمت شیشه،خرج هفته نشه فقط حشیشت / نوحه گوش کن دهن بسته تا مغزت تمیز شه،نه اه خستم از بس مزخرف شنیدم پس مخزن پره پره(فدایی-چی شنیدی-آلبوم عدل-به همراهی هیچکس)

من پیشنهادم اینه که آلبوم عدل فدایی رو اگه نشنیدین یه بار بشنوید،در کل این آهنگ بسیار مفهومیه چون پر از خلاقیته. تو این قسمت سه بار میگه تابش یعنی تا بشه=تا اینکه ، تابش=تاب خوردن ، تابش=تابش نور پس میشه تا اینکه تاب خوردن تابش نور لغاتم واضح تر بشه و باز کلمه خلق ایهام داره به خلق اثر و یا مردم و میگه نبینم حرف مفتی برام آماده میکنی تو باید تصویر غلطتت از من رو بشکنی و در ادامه در مورد دو نفر میگه اولی فدایی رو قهرمان میدونه اما دومی میگه اون یه فرد معتاده و بهش نصیحت میکنه که مواد نکشه و بره نوحه گوش کنه و در بررسی ایهام ها در این بیت پنجه نره سمت شیشه دو منظور متفاوت داره هم میتونه بگه دستت نره سمت مواد مخدری مثل شیشه یا به دعوا نکردن و شیشه ها رو نشکوندن سپس اگه بیشتر ریز بشیم میبینیم اومده اعداد یک تا ده رو تو این قسمت آورده مثل نوحه که عدد 9 هست یا دهن که عدد 10 هست.

Various-Artists-Motafeghin-Vol-1

7.  خدا زد در گوشم،که نپره هوشم/گفت دنیا شیشست من ضربدر روشم(امیر از اپیکورباند-هالیوود-آلبوم متفقین vol 1)

با اینکه ما تفسیر این آهنگ رو تو سایت قرار دادیم ولی حیفم اومد این بیت رو نذارم.در کل شیشه و ضربدر ایهام داره و میگه خدا با بازی زمونه بیدارم کرد که از خواب غفلت بیدار شم و بهم گفت که دنیا مثله یه شیشه از هم میپاشه و من اون رو نگه میدارم و نمیذارم از هم بپاشه.(نوار چسب هایی که تو زمان جنگ به شیشه ها میزدن تا وقتی موج صوتی به شیشه ها زد اون ها پخش نشن برن تو چش و چال مردم!)یا میتونه بگه دنیا مثله مواد مخدره و آدم ها به اون وابسته میشن و خدا ضربدریه که میخواد تلنگر بزنه تا بگه وابسته زمین نشین.

141780290557552591ashkanfadae

8.چی میگه؟شیره ولی فلکه / میزنه زنگو چیزی که میخوره ترکه (هیچکس-چی شنیدی-آلبوم عدل-به همراهی فدایی)

این هم یه بیت دیگه از هیچکس و میگه اگه شیره،شیر فلکه ی آبه و وقتی زنگ بخوره ترک میخوره یا خاله زنکه و وقتی زنگ میزنه و حرفامون رو میشنوه از سنگینی حرفامون ترک میخوره.

Ho3ein - Sob Zohr Shab

9. دانشجو روشن فکر،مامان جون مشوق،بعد میخواد سیاسی شه پَ ک*ن رو دشکه (حصین-صبح،ظهر شب)

دانشجو روشن فکر که با شاهین هستش،مامان جون مشوق،با سروش هیچکسه،چون سروش تو آهنگ یه روز خوب میاد میگه موذن اذان بگو، خدا بزرگه بلا به دور، مامـان امشب واسمون دعا بخون،بعد میخواد سیاسی شه پَ ک*ن رو تشکه هم که با بهرامه

142574867110468609naadelanecover

10.دلگیر از این مردابم اَ(از) وقتی که توش قاصدک دیدم(صادق-رستاخیز)

نه تا رو بیت رو تفسیر کردیم،این یکی رو هم بلدیم اما واسه مشارکت شما توی سایت،این رو شما زحمت بکشید و تفسیر کنید،آخر سر هم درست ترین تفسیر رو با تشکر از اون کاربر منتشر میکنیم

آخرین نقدها

 • سینا پارسیان در مسیر بزرگان

  چند ماه پیش بود که پیامی از یکی از کاربران سایت ، که گفته بود :«لطفا کارهای سینا پارسیان را در سایت و کانال قرار دهید.» دریافت کردم. با خودم گفتم که خدا میداند این یکی با لابی کدام آهنگساز و نوازنده یا کدام خواننده معروف شده ، چون...
 • نقد و بررسی آهنگ سیل مهراد هیدن و شایع

  تقریباً در تمام صنعت های سمعی و بصری هر گاه برای یک محصول اعم از بازی ، فیلم ، موزیک و … بیش از حد تبلیغ شد، حتی اگر با یک محصول متوسط یا خوب روبرو بودیم ، به دلیل بالا رفتن توقعات مخاطبین ، ضعیف پنداشته شد و...
 • نقد و بررسی آهنگ دیدگاه حصین

    در این قسمت با نقد و بررسی آهنگ دیدگاه حصین در خدمت شما عزیزان هستیم .قبل از انتشار ترک “دیدگاه“ آخرین حضور حصین در یک قطعه بدونِ همخوان به شهریور 97 و آهنگ “چپه“ باز میگردد. در این مدت تمام ترک های منتشر شده از وی به همراه...
 • نقد و بررسی آهنگ گوشت بهرام

  گوشت آخرین ترک منتشر شده از بهرام نورایی بود. رپری که طرفدارانش کم کم داشتند به سکوتش عادت می کردند ولی انتشار این ترک در تشکل تازه تاسیسِ پیله احتمالاً نویدِ مرتکب شدن دوباره ی این آرتیست به اشتباهات خوب جدیدی را میدهد. دور شدن بهرام از فضای آلبوم...

دیدگاه شما

پاسخی بنویسید برای :
 • Admin پنجشنبه , 26 شهریور 1394 پاسخ
  0

  امیرحسین جان عالی
  لطف کردی

  • koochooloo یکشنبه , 29 شهریور 1394 پاسخ
   0

   چاکر داشم

  • Mr.shaahin جمعه , 11 خرداد 1397 پاسخ
   0

   قاصدک نماد ارزو و مرداب نماد مرگ و سیاهی
   منظورش اینه که ارزو هام از بین رفت

 • no avatar
  ehsann یکشنبه , 29 شهریور 1394 پاسخ
  0

  سلام و خسته نباشین
  بیت آخر میتونه این باشه که منظورش از مرداب مشکلات باشه که قاصدک هم انسان های آزاد میتونه باشه که میخان محدودیتا رو بشکن(خود صادق)
  ینی صادق میگه که از محدودیتایی که برام ایجاد شده خوشم نمیاد

  • koochooloo یکشنبه , 29 شهریور 1394 پاسخ
   0

   سلام دوست عزیز اما تفسیری که شما کردید درست نیست بازم ممنون از نظرتون

 • koochooloo سه شنبه , 31 شهریور 1394 پاسخ
  0

  با سلام
  دوستان من چون ميبينم كسي هنوز تفيسير مصرع آهنگ صادق رو نگفته يه راهنمايي ميكنم تو اين مصرع قاصدك يه نماد هست و ما هميشه تو بچگي وقتي يه قاصدك ميگرفتيم چيكارش ميكرديم؟
  بازم بگم كه من يه هفته سر اين مصرع موندم تا تونستم بفهمم چي ميگه.

 • حامی جمعه , 10 مهر 1394 پاسخ
  0

  مردابی که ادمو به خودش گرفتار میکنه سخت میشه ازش خلاص شدالان ک تونستم از این گرفتاری و منجلاب در بیامو رهایی و پیدا کردم خیلی دلگیرو ناراحتم به خاطر زخمایی ک زده و هنو خوب نشده!!

  • koochooloo سه شنبه , 14 مهر 1394 پاسخ
   0

   متاسفانه درست نیست منم از شما معذرت میخوام که نتونستم براتون قسمت دوم رو آماده کنم ولی با این حال یه راهنمایی دیگه کسی میدونه تو قدیم مرداب نماد چی بود ؟اگه یک کمی فکر کنید میبینید که جایی بود که آرزو ها توش میمیرن.

 • مهدی7 جمعه , 17 مهر 1394 پاسخ
  0

  سلام
  شاید برای جواب دادن ب سوال اهنگ رستاخیز صادق دیر باشه.ولی خواستم نظرمو بگم

  اهنگ با فضایی رویاایی و خاطره انگیز از دوران بچگی و خندهای زیبا شروع میشه
  ک بعد میگه روزگارو ورق میزنه و بزرگ میشه و…

  ولی این مصراع
  ب نظرم قاصدک اینجا یعنی ارزو
  و مرداب ک جایی بوده ک ارزوها توش میمردن.
  ینی وقتی یه قاصدک ک یه ارزو باخودش داشته رو تویه مردابی ک قاتل ارزوهاست میبینه دلش میگیره

  ممنون از سایتتون.
  مهدی

  • koochooloo شنبه , 18 مهر 1394 پاسخ
   0

   افرین دوست عزیز تفسیر شما درسته و ممنونم از نظرتون.

 • Farazz جمعه , 17 مهر 1394 پاسخ
  0

  ۷. خدا زد در گوشم،كه نپره هوشم/گفت دنيا شيشست من ضربدر روشم(امير از اپيكورباند-هاليوود-آلبوم متفقين vol 1)

  اینجا میتونه یه منظور دیگه هم داشته باشه : اگه دقت کرده باشین روی در های شیشه مثل در مغازه و … یه ضربدر رنگی میزنن که مردم بفهمن اونجا شیشه هست و بهش برخورد نکنن 😉

 • parsa یکشنبه , 19 مهر 1394 پاسخ
  0

  میگه از این دنیا خستم از وقتی که آرزوهایی که داشتمو مثل مرداب که در خود فرو میبره فرو برده در خود و من نمیرسم بهشون

 • رضا محمدی یکشنبه , 19 مهر 1394 پاسخ
  1

  تفسیر این آهنگ ها ساده است (البته برای من) ، بهتره از آهنگ های آقای R-shout چند بیت تفسیر کنین که بسیار مفهومی و زیبا هستن.

 • کیوان جمعه , 1 آبان 1394 پاسخ
  0

  یه نکته جالب تو البوم اشتباه خوب هست
  بیشتر البوم راجب خودشه و اگه دقت کرده باشین کاور البوم عکسی از الت تناسلی جنس مونثه و من فکر میکنم که به دنیا اومدنشو یه اشتباه خوب تلقی میکنه.
  البته این نظر منه

  • Admin جمعه , 1 آبان 1394 پاسخ
   0

   اشتباهخوب که کلا فوق العادست،یه عمر تفسیر داره
   هیچ کس نمیتونه ادعا کنه من تفسیر کاملی ازش دارم چون هر چی آدم بیشتر گوش میکنه بیشتر ازش میفهمه
   در مورد آهنگ تف هم چشم
   سعی میکنیم اینکارو کنیم

 • کیوان جمعه , 1 آبان 1394 پاسخ
  0

  لطفا اهنگ تف رو بررسی کنین
  ممنون

 • moahmmad چهارشنبه , 11 آذر 1394 پاسخ
  0

  میشه تفسیر لزجا جوبیا حصین و تی دی رو بزارید

  • Admin پنجشنبه , 12 آذر 1394 پاسخ
   0

   سلام دوست عزیز
   به امید خدا اگه قسمت بعدی این مجموعه منتشر شد از اون آهنگ هم بیت های بیشتری میذاریم

 • amin جمعه , 13 آذر 1394 پاسخ
  0

  slm age mishe az az vers 3shaye ham dar ahng 2beshak ham tafsir bezarin(beytike mige 10ta cheshaye to be pool jayze midad man ba khodam keshidam jolo ayne sigar)

  • Admin جمعه , 13 آذر 1394 پاسخ
   0

   سلام
   چشم،انشالله توی قسمت های بعدی حتما این کارو میکنیم
   مرسی از حضورتون

 • امیر جمعه , 25 دی 1394 پاسخ
  0

  سلام.صرفا جهت اطلاع بگم یه رپر خوبم وارد میدون شده به اسم علی سورنا.آهنگ گربه و آهنگ کلاغ پر و آهنگ نمیترسم داش علی رو هم تفسیر کنید.خیلی مشتاغم بیشتر بفهمم حرفاشو.ممنون میشم…

  • Admin شنبه , 26 دی 1394 پاسخ
   0

   سلام دوست عزیز
   چشم
   در قسمت های آینده بیشتر تفسیر خواهیم داشت از سورنای عزیز

 • 123 شنبه , 21 فروردین 1395 پاسخ
  0

  به نام خدا
  با اینکه جواب درستو گفتن ولی من فک میکنم معنیش اینه که آدم های روشن فکری که همیشه میخواستن با یه اشاره به آرزو هاشون برسن . تو مردابی که خودشونم نمیدونن چیه گیر کردن .

 • محمد حسین جمعه , 11 تیر 1395 پاسخ
  0

  ممنون از وقتی که گذاشتی فقط یه چیزی رو بگم…به نظر من منظور از نقطه تو آهنگ جایی به اسم آزادی کوچیک شدن نیست…بلکه به کلمه ی جمله اشاره میکنه که اگر نقطه ی اون رو ورداریم میشه حمله…علی تو این آهنگ از نفرت خودشاز جنگ و خونریزی میگه و دلش دنیایی رو میخواد که جنگ نداره و همه جا ازادی از جنگ هست!

  • no avatar
   KEHI دوشنبه , 4 مرداد 1395 پاسخ
   0

   سلام
   واقعا ممنون
   عالیه تفسیرتون

 • Almin شنبه , 30 مرداد 1395 پاسخ
  0

  دلگیر از این مردابم من
  از وقتی که توش قاصدک دیدم
  در نگاه اول ممکنه تکست بی مفهوم بنظر بیاد اما با کمی فکر به این نتیجه میرسیم که آهنگ رستاخیز از صادق واحدی مانند تمام آهنگ های دیگش دارای فلسفه ای خاص و تشبیه هست پس مرداب دراین بیت به طوری واضح جایی هست که عمیقه و معمولا در اون همه چیز دفع میشه و صادق میگه دلگیر از این مردابم من از وقتی که توش قاصدک دیدم
  قاصدک به معنی آرزو های ماست{همون موقعی که شما با ذوق آرزو میکنی و با فوتت از بین میبریش}پس حرف صادق اینه که من از این مرداب دلگیرم چون قاصدک های من که همون آرزو هاش حساب میشه توش به تاریکی مرداب کشونده شدن

 • احسان پنجشنبه , 4 شهریور 1395 پاسخ
  0

  سلام واقعا ازتون ممنونم خیلی سایت خوبی دارید ایا اینستاگرام هم دارید؟ خواستم تفسیری از آهنگ پالس صادق بزارید ممنون میشم خسته نباشید

  • arash پنجشنبه , 9 دی 1395 پاسخ
   0

   پالس رو تو پیج من بخون البته تفسیر موزیک.ویدیو رو گذاشتم اما اگه مفهوم کلی رو بخوای هم بهت میگم
   @haminjas

 • arash پنجشنبه , 9 دی 1395 پاسخ
  0

  سلام
  بنده دوتا تفسیر دارم ازش
  1.دنیای اطرافشو به مردابی تشبیه میکنه که ازش دلگیره چون آرزوهاش که زیبایی و سادگی جهانه(تو آهنگ خونه بی سقف این جهانو شرح میده میگه آدما هرکدوم یه گوشه ای میپیچن مزرعه نه اما پر دونه ی بی ریشن گلا یکی یکی جوونه میدن بعد اینهمه تاریکی روشنیه بی شک) توی این جهان زشتی که انسان برا خودش ساخته به واقعیت نمیپیونده
  2.از اونجایی که صادق یه شاعر با مضمون شعر عرفانیه میتونه این معنیو داشته باشه که از تمام دنیای اطرافم دلگیرم و کاری به کسی ندارم از وقتی که خدامو(قاصدک میتونه نمادی از خدا باشه چون ساده و زیباست و آدم آرزوهاشو از اون میخواد)توش پیدا کردم
  همینا دیگه
  و مرسییییی از اینکه از مخاطبا نظر میگیرین
  راستی من سه تا ترک از آلبوم بال رو تفسیر کردم بطور کامل و مصرع به مصرع اگه دوس داشتین میتونین تو پیج اینستام بخونین.
  «haminjas»?اینم آدرس پیج

 • زیرو پنجشنبه , 1 تیر 1396 پاسخ
  0

  قاصدک برای رشد و تعالی باید در حال حرکت باشد تا به مقصد برسه قاصدک میتونه ذهن و فکره انسانها باشه که اصلی دلیل زیستن هم هست یعنی دانستن مرداب این زندگی که با پیوستگی روتین و روزانه انسانهارو غرق در خودش و پوچیهاش میکنه و انسان گرفتار اون میشه و به خواب زندگی فرو میره خوابی مملو از دروغ فریب و نااگاهی…..

 • زیرو پنجشنبه , 1 تیر 1396 پاسخ
  0

  ممنون از تفسیراتون ولی قالبا زیادی سطحی هستن افرینش شعر یعنی خلق هنر شاید کمی عمیق تر نگاه کنید به واژه هنر.

  • Mohammad پنجشنبه , 1 تیر 1396 پاسخ
   0

   دوست عزیز این تفسیرها قالباً نظر خود نویسنده است.
   ما برای اینکه درک یا بهتر بگم فهممون نسبت به اون آهنگ بره بالاتر نیاز داریم کاربر ها نظر بدن اینکه یه کاربر صرفاً بگه بله آهنگ خوبی بود و …
   بیاد فهمش نسبت به آهنگ رو بگه. هرکس از نگاه خودش حرف بزنه.
   شاید سطح نگرش بنده با شما زمین تا آسمون فرقش باشه
   برای همین عرض میکنم که این تفسیر ها نگرش نویسنده این مطلبه و با نظرات شماست که این مطالب نقش و بوی بهتری میگیره

 • زیرو شنبه , 3 تیر 1396 پاسخ
  0

  شما کاملا درست می فرمایید . ممنون از سایت خوبتون

 • زیرو شنبه , 3 تیر 1396 پاسخ
  0

  شما کاملا درست می فرمایید . ممنون از سایت خوبتون ……….

 • بيت اهنگ از اول شايع - سانتیک جمعه , 16 تیر 1396 پاسخ
  0

  […] […]

 • بيت اهنگ تف - سانتیک جمعه , 16 تیر 1396 پاسخ
  0

  […] […]

 • محمد پنجشنبه , 1 آذر 1397 پاسخ
  0

  اگر میشه لطفاً تفسیر اهنگ (از بند ناف تا خط ساتاف رو )از (یاس) بذارید . با تشکر

 • Alf.saf دوشنبه , 21 مرداد 1398 پاسخ
  0

  راجب بیتی که از بهرام گذاشتید تفسیرش خیلی عمیق تره و برمیگرده به داستان آدم و حوا و داستان های کامل تر سیب در تورات / در تورات اشاره شده دو درخت سیب ممنوعه وجود داشته یکی سیب جاودانگی و دیگری سیب دانش محض و بهرام میگه من اون سیبیم که تو هنوز گاز نزدی آدم! آدم کدوم سیبو گاز نزد؟ آدم سیب جاودانگی رو گاز زد و از بهشت سقوط کرد پس منظور بهرام از اون سیب سیب دانشه و میگه من اون سیب دانشم و منظورش اینه که به دنیای فرا دسترسی پیدا کرده و اگه بتونی بفهمیش انگار سیب دانش رو تونستی بدست بیاری!( تمام جهان قدرت امروز در آرزوی رسیدن به روز رسیدن به دانش محض هست(سیب دانش) و برای اون رویاپردازی میکنن و نهایت این دانش محض به چیزی ختم میشه که رویای بشر بوده هست و خواهد بود و اون رسیدن به جاودانگیه(سیبی که آدم با گاز زدنش جاودانگی رو از انسان گرفت)

 • محمد میری شنبه , 10 مهر 1400 پاسخ
  0

  ای کاش یکم در مورد امیر رقاب بیشتر توضیح بدید تا مردم باهاش بیشتر آشنا شن

Array ( )

عضویت در سایت

error: شما مجاز به کپی برداری از این سایت نیستید!