محسن یگانه

  • 14 تک آهنگ
  • 0 آلبوم
  • 0 موزیک ویدیو
محسن یگانه

محسن یگانه در 23 اردیبهشت 1364 در گنبد کاووس به دنیا آمد. او دانشجوی رشته ی مهندسی صنایع در واحد جنوب تهران بود که بعد ها به علت مشغله های موسیقیایی مجبور به انصراف از این رشته شد. علاقه به موسیقی در محسن اولین بار با شنیدن قطعه ی “بهار من” از آلبوم “گل گندم” شادمهر عقیلی شکل گرفت و همانجا بود که تصمیم گرفت نوازندگی گیتار را به صورت حرفه ای بیاموزد. از آنجا که برادر و خواهر بزرگتر او پزشک و دندان پزشک بودند، گرایش محسن به سمت موسیقی با مخالفت از سوی خانواده روبرو شد به همین خاطر اون نمیتوانست یادگیری گیتار را تحت نظر استادان ادامه دهد اما این موضوع او را متوقف نکرد تا جایی که علاوه بر یادگیری این ساز به درجه ی تدریس آن نیز رسید.

زندگی هنری محسن یگانه با ترانه ی “نشکن دلمو” که با آهنگسازی و ترانه سرایی خودش و تنظیم محسن چاوشی ساخته شده بود، آغاز شد. بعد از این قطعه محسن یگانه فعالیت خود را بدون مجوز ادامه داده و چندین تک آهنگ از خود منتشر کرد وسرانجام تصمیم به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفت. اولین آلبوم رسمی وی به نام “نفس های بی هدف” در تاریخ 17 تیر 1387 منتشر و با استقبال خوب مخاطبان و فروش موفق روبرو شد.

حال نوبت آلبوم “رگ خواب” بود تا موفقیت قبلی محسن را تکرار کند.وسواس بالای او در ترانه ها و جزئیات آلبوم ، باعث شد تا فاصله ی زمانی بین “نفس های بی هدف” و “رگ خواب” به دو سال برسد اما این وقفه لطمه ای به کار وی وارد نکرده و آلبوم “رگ خواب” پس از انتشار با استقبال بسیار بالایی از سمت مخاطبان روبرو شد، تا جایی که یکی از قطعات آلبوم با نام “سکوت” به عنوان پرطرفدار ترین آهنگ سال انتخاب شد.

آلبوم های بعدی “حباب” و “نگاه من” نام داشتند که به ترتیب در سال های 1391 و 1394 منتشر شدند. البته قرار بود آلبوم “حباب” آخرین آلبوم رسمی محسن یگانه باشد اما این تصمیم چندان استوار نبود و بعد از افشاری طرفداران عوض شد.

از محسن یگانه یک آلبوم نیز به صورت غیر رسمی به نام “سال کبیسه” موجود است که البته این آلبوم بیشتر تک آهنگ های منتشر شده از وی قبل از اخذ مجوز بوده اند.

محسن یگانه را میتوان یکی از قوی ترین و استاندارد ترین خواننده ی پاپ در حال حاضر کشور دانست که که بعد از شناخت مسیر خود و پشتکار و البته استعداد ذاتی توانسته به جایگاه فعلی خود دست یابد.

متن آهنگ های محسن یگانه را میتوانید از موزتکست مشاهده و هر آهنگ را به صورت جداگانه دریافت کنید.

آهنگ های محسن یگانه

Array ( )

عضویت در سایت