محسن چاوشی

  • 87 تک آهنگ
  • 4 آلبوم
  • 3 موزیک ویدیو
محسن چاوشی

“محسن چاوشی” نامی آشنا در موزیک ایران که 8 مرداد 1358 متولد شد. محسن چاوشی اصالتا کرد است اما پدرش کارمند شرکت نفت بوده و قبل از تولد او به خرمشهر مهاجرت میکند و وی نیز در همان جا به دنیا می آید.

محسن ابتدا فعالیت خود را با کپی از سبک سیاوش قمیشی شروع کرد و به وضوح رد پای قمیشی را میشد در آثارش دید اما رفته رفته سبک خود را پیدا کرده و به یکی از معروفترین و موفق ترین خوانندگان ایرانی بدل شد تا جایی که آلبوم “ابراهیم” به گفته ی بیپ تونز عنوان پرفروش ترین آلبوم تاریخ ایران را به دست آورد.

نقطه ی پرتاب محسن چاوشی و شهرت او با فیلم “سنتوری” اتفاق افتاد. او درباره ضبط آهنگ های این فیلم اینگونه میگوید : «چاره‌ای جز این نداشتم که در خانه و در یکی از اتاق‌هایمان کار ضبط را انجام بدهم. به کمک مادرم یک پتو را با میخ به جلوی پنجره زدیم و دیوارها را هم با پتو پوشانیدم تا صدا نپیچد. مادرم از اتاق بیرون رفت و با یک پتو از بیرون، در اتاق را پوشاند. خودم هم از این طرف در، یک پتو آویزان کردم تا بتوانم در نهایت فضایی را در اختیار داشته باشم که در آن بشود وکال گرفت. بعد از همه این ماجراها، پتو را کشیدم روی سرم و در همان شرایط خواندم و همه وکال را ضبط کردم. از زیر پتو که بیرون آمدم، «علی سنتوری» به دنیا آمده بود. همان نسخه هم نهایی شد و پخش شد»

محسن چاوشی یک فرد بسیار باهوش است که با ذکاوت و سلیقه ی خاص خود توانسته جدا از مارکت موسیقی ، همیشه کارهایی با کیفیت بالا و پر محتوا ارائه دهد و به همین دلیل طرفدارانی خاص و پر و پا قرص دارد. همچنین وی در تیتراژ سریال ها و برنامه های تلویزیونی نیز بسیار موفق ظاهر شده است.

بزرگترین انتقاد وارده به محسن چاوشی مربوط به برگزاری کنسرت است. بسیاری بر این عقیده هستند که بعد از این همه سال فعالیت حرفه ای محسن چاوشی حداقل باید چندین کنسرت را در کارنامه ی خود ثبت میکرد اما وی دلیل برگزار نکردن کنسرت را اینگونه بیان میکند :«در ایران کنسرت بیشتر شبیه جنگ شادی است تا کنسرت موسیقی، برف شادی می‌زنند و یکباره از توی جعبه در می‌آیند و روی سن ظاهر می‌شوند. صدابردار خوب هم که نداریم. برای همین در اغلب کنسرت‌ها نه هارمونی وجود دارد، نه آن صداهایی که لازم است مخاطب موسیقی از سازها بشنود و صدابرداری شود. فقط یک کار باری به هر جهت ارائه می‌دهند که من اهلش نیستم.» همین موضوع باعث شده تا عده ای صدای محسن چاوشی را غیر واقعی و با استفاده از افکت های کامپیوتری بدانند که بار ها توسط خوانندگان و نوازندگان مطرح کشور این موضوع تکذیب شده است. ناگفته نماند که به عقیده ی بسیاری عدم برگزاری کنسرت از سوی محسن چاوشی خجالتی بودن و اعتماد به نفس کم اوست. او تا به حال دو اجرای زنده از آهنگ های “زخم زبون” و “خاکستر” در جواب منتقدان خود منتشر کرده و در تیر ماه سال 1395 نیز یک اجرای ویدیویی از قطعه ی “متاسفم برات” را تقدیم به طرفداران خود کرد و عنوان داشت که دیگر نمیتوانسته آنها را بیش از این تنها بگذارد.

در طول این سال ها نام محسن چاوشی دست آویزی برای افرادی بوده که قصد دیده شدن را داشته اند و هر کس که میخواست در مدتی کوتاه بر سر زبان ها بیفتد و دیده شود با بیان سخنانی علیه وی سعی در انجام این کار داشته است که امیدوارم این هنرمند عزیز و دوست داشتنی به زودی با اولین کنسرت خود جواب همه ی منتقدانش را بدهد.

متن آهنگ های محسن چاوشی را میتوانید از این صفحه پیدا کرده و از دانلود قطعات همراه با متن افزوده لذت ببرید.اگر دنبال قطعه ای بودید و آن را پیدا نکردید حتما به ما اطلاع دهید.

آهنگ های محسن چاوشی

آلبوم های محسن چاوشی

Array ( )

عضویت در سایت